Envirofest se v roce 2024 neuskuteční

Organizátoří oznámili informaci na FB stránce festivalu:
Milí přátelé našeho festivalu,
s lítostí vám musíme definitivně oznámit, že letos se Envirofest neuskuteční.
Tři ročníky festivalu jsme organizovali v minimálním počtu lidí a pokaždé se skromným rozpočtem. Pokaždé jsme také akci museli doplácet z vlastních peněz. Loňský ročník jsme uskutečnili jen díky štědré dotaci z Evropské unie a dalších dotací např. z Ministerstva kultury, Jihomoravského kraje a dalších. Přesto jsme na festivalu opět prodělali. Neměli jsme nikdy žádné finanční sponzory.
Bohužel není v našich silách, po celý rok vyřizovat dotační programy, shánět sponzory a dotovat další ročník festivalu. Také nám nepřálo štěstí s výběrem festivalových míst. Nechtěli jsme festival pořádat v centru Valašského Meziříčí, proto jsme další ročník přesunuli blíž přírodě k štěrkovému jezeru v Hustopečích nad Bečvou, bohužel nás tam další rok už nechtěli.
Byli jsme moc alternativní, sluníčkoví, tochu hlasití, zčeřili jsme klidné a zahnívající vody a na hradě v Dolních Kounicích nám chtěli nájem na další rok zvednout dvojnásobně
Náš organizační tým jsou lidé, kteří festivalu věnovali po tři roky velký kus osobního života a přesvědčení, že taková akce má smysl. Toto přesvědčení jsme neztratili, jen nemáme momentálně dost energie, abychom pokračovali dál.
Chtěli bychom z celého srdce poděkovat vám všem, kteří jste s námi byli! Všem, kteří nám pomáhali a věřili v myšlenky Envirofestu
Třeba se zase někdy uvidíme
Lenka, Zbyněk a Bára