Festival Votvírák přináší zajímavou novinku - Electronic Dance Music Stage

08.02.2023 15:45 -- admin

15. ročník Festivalu Votvírák přináší zajímavou novinku, a to Electronic Dance Music Stage! Stage naleznete v nonstop zóně a uslyšíte na ní průřez styly jako house, tech house a techno. Postarají se o to ti nejlepší česko-slovenští djs!   A tady je první ochutnávka programu.
Golpe
Lucca
Chris Sadler
Dominik Gehringer
Rio
Jaqullin
LanDchi
Prvním potvrzeným jménem Eletronic Beats stage je nejvýznamnější zástupce tuzemské techno scény - dj a producent Golpe aka BROKEN ROBOT.
Na hard techno scéně se pohybuje téměř 20 let a příští rok oslaví 5 let od založení jeho “techno alterega” Broken Robot. Za tu dobu se vydal desítky úspěšných tracků, které supportují jména jako Pan Pot, Adam Beyer, Sam Paganini nebo Chris Liebing. Na Awakenings, kde Golpe vystoupil v roce 2015 se svým kamarádem Svetecem zaznělo v posledních letech mnoho jeho techno tracků právě od výše zmiňovaných světových djs, kteří je tam představili návštěvníkům v jejich setech.
DJka Lucca, vlastním jménem Lucie Kvasnicová, je jedna z nejznámějších postav česko-slovenské taneční scény. Hudbě a jejímu produkování se intenzivně věnujete přes dvacet let. Pravidelně vystupuje na českých i zahraničních festivalech a v klubech po celém světě.
Legenda české house music, rodák z Notinghamu Chris Sadler.  Chris si již získal své stálé příznivce a o jeho povznášející, působivý a funky house je nyní větší zájem než kdykoli předtím. Vystupuje na českých i zahraničních festivalech a v klubech po celém světě, může se pochlubit více než 100 bookingy ročně. Je rezidentním djem pražského klubi Roxy a jeho noc Climax patří mezi pravidelně vyprodávané eventy!
Dominik Gehringer začal svoji hudební kariéru ve svých 16 letech, kdy po svém prvním odehraném setu zjistil, že skládání hudby bude to pravé, co by ho v životě bavilo. I přes jeho mladý věk už stihl odehrát svůj set na Beats for Love, Apokalypse, hrál po boku Paula Kalkbrennera nebo Nory en Pure. Momentálně patří mezi nejnaděnější české producenty. Jeho úspěšné EP Digital Future, zažilo nečekaný úspěch. Jeho track Solar Collector se dostal do TOP 100 nejprodávanějších tracků na světovém portálu Beatport na 25. místo.
Rio. Pokud milujete house, tech house a precizní mixing, tak jste ho rozhodne už museli někde slyšet. Na elektronické scéně se pohybuje přes 10 let a projel se svým osobitým stylem celou ČR včetně těch nejznámnějších festivalů jako je Mácháč, náš Votvírák, Cinda open air, Festia a další. Rodák z Prahy pusobí již přes 9 let v legendárním pražském clubu Studio 54 kam se dostal v roce 2013 jako vítěz contestu.
DJane Jaqullin, vlastním jménem Jana Pokorná, je mladá umělkyně původem z Brna, žijící v Praze, která se v České republice těší stále větší oblíbenosti. Hudbě se věnovala již od útlého věku, kdy hrála na nejrůznější nástroje. Postupem času si prošla téměř všemi styly a zakotvila až u elektronické hudby. Po čtvrt roce intenzivní přípravy začala aktivně hrát v polovině roku 2011 a díky svému citu pro hudbu si rychle osvojila techniku mixu. Svým osobitým přístupem a živou komunikací s publikem zaujala mnoho manažerů a promotérů a dnes pravidelně vystupuje v klubech po celé ČR. Průlomový je pro ni rok 2013, vystoupila premiérově na Cinda open air, Festivalu Svojšice, Sun festivalu a Christmas party. V roce 2014 vystupuje na Air festivalu, ONE festivalu a rozjíždí svoji klubovou noc Flower bombs v pražském Magnumu. Od roku 2016 ji můžeme vídat na velkých akcích, jako např. APOKALYPSA, Mácháč festival, Beats for love nebo Cube Events, kde se stala rezidentkou.
DJ LanDchi je taková šumperská párty rajda. Za 20 let hraní si prošel velkým vývojem a svým výběrem tracků baví nejen party people v okolí Šumperka odkud pochází, ale již publikum po celé ČR a dokonce i v zahraničí...V dnešní době se drží novodobého soundu v rytmu house, tech-house, techno a rád zavzpomíná na starý vousatý desky.. S přáteli co mají stejnou zálibu v muzice založili uskupení Coconut DJ's.. Od roku 2015 rezident Studia 54 v Praze..Za mixážním pultem se objevuje pravidelně na festivalech (MÁCHÁČ, BEATS FOR LOVE, VOTVÍRÁK) a klubech nejen po ČR, ale také u sousedů na Slovensku a měl možnost si i zahrát v klubu Pacha Ischgl v Rakousku..